Dlaczego my?

Poznaj nas i detale naszej pracy

ikona-dlaczego-my (2)

Kauczuk zamiast polietylenu (otuliny czerwono-niebieskiej)

Zamiast popularnej czerwono-niebieskiej otuliny polietylenowej używamy otuliny kauczukowej. Kauczuk posiada większy zakres temperaturowy (od -45 do +85 stopni Celsjusza) niż polietylen (od 0 do +90 stopni Celsjusza). Dzięki temu możemy stosować go do zewnątrznych instalacji, np. ocieplenie miedzi chłodniczej między jednostką zewnętrzą, a wewnętrzną pompy ciepła. Kauczuk, to również lepsze właściwości termiczne (lamda: 0,037) niż polietylen (lambda: 0,040).

Kauczuk jest też wyrobem niezapalnym (klasa B; BL-s2-d0). Ma bardzo ograniczony udział w rozpostrzenianiu się ognia zgodnie z Polską normą PN-EN 13501-1. Natomiast polietylen (klasa D; DL-s1-d0) daje rozgorzenie po dwóch minutach od przyłożenia strumienia ognia 100kW i ma istotny wpływ na rozprzestrzenianie się ognia. Dodatkowo kauczuk stanowi zabezpieczenie przed wilgocią, rozwojem grzybów i bakterii. Głównym celem otuliny poliutelynowej czerwono-niebieskiej jest zabezpieczenie mechaniczne.

ikona-dlaczego-my (1)

Miedź zaciskowa zamiast rur PP

Do montażu używana jest przez nas miedź zaciskowa – nie stosujemy rur PP (polipropylen). Niesie to ze sobą wiele korzyści, jak np. wysoka przewodność cieplna, właściwości bakteriostatyczne, małe opory, brak przewężeń na łączeniach - co daje nam możliwość zastosowania rur o mniejszych średnicach i wykonywania instalacji hydraulicznych zgodnie z wytycznymi PORT PC - Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła.

ikona-dlaczego-my-12

Elementy instalacji z metali szlachetnych

Całe instalacje wykonywane są z szlachetnych materiałów takich jak miedź, stal nierdzewna czy mosiądz. Nie stosujemy tańszej czarnej stali, ocynku czy plastiku. Dzięki temu instalacja zabezpieczona jest przed wystąpieniem korozjii i będzie służyła bezawaryjnie przez długie lata.

ikona-dlaczego-my (4)

Czynnik chłodniczy R32 zamiast R410A

Oferujemy pompy, które pracują na czynniku chłodniczym R32. Jest to przede wszystkim najnowsza technologia i wydajniejsza od czynnika R410A (duże spadki wydajności w minusowych temperaturach), który nadal dostępny jest w ciągłej sprzedaży.

ikona-dlaczego-my (6)

Rzetelne ofertowanie klienta

W ofertach zamiast marketingowego bełkotu i wyliczeń, w których często nie wiadomo na jakich są opartych założeniach, podajemy między innymi: współczynniki SCOP w pełnym zakresie temperatur do minus 20 stopni Celsjusza, opieramy się na oficjalnych tabelach wydajności podpartymi normami PN-EN14511, uwzględniamy i dzielimy się także informacjami na temat historycznych danych meteorologicznych udostępnionych przez IMGW - Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dla danej lokalizacji nieruchomości.

ikona-dlaczego-my (8)

5 lat gwarancji w standardzie

Udzielamy 5-letniej pisemnej gwarancji z możliwością przedłużenia do 15 lat na wykonane przez nas wszystkie instalacje.

ikona-dlaczego-my (7)

Posiadamy liczne certyfikaty, pozwolenia i zaświadczenia o przebytych kursach

Jako firma posiadamy państwowy, obowiązkowy certyfikat o numerze FGAZ-P/21/0102/20 wydany przez Urząd Dozoru Technicznego. Dodatkowo wszyscy nasi pracownicy posiadają uprawnienia FGAZ, świadectwa kwalifikacyjne eksploatacji i dozoru w zakresie urządzeń i instalacji elektrycznych, gazowych i wytwarzających ciepło oraz są wpisani do państwowych rejestrów. (link do strony UDT: https://www.udt.gov.pl/wykazy/REJ_ZAKL_UPR_FG.html)

ikona-dlaczego-my (9)

AFSDA - Autoryzowany Fabryczny Serwis Daikin Altherma

Jesteśmy 1 z 23 fabrycznych serwisów pomp ciepła Daikin w Polsce. Dzięki temu możemy bez konieczności dodatkowego oczekiwania od razu uruchamiać instalacje oraz oferować 5-letnią gwarancję producenta na urządzenia w standardzie. Wszystkie firmy nie posiadające statusu AFSDA mogą zaoferować tylko 3-letnią gwarancję producenta.

ikona-dlaczego-my (5)

Posiadamy własny salon sprzedaży z urządzeniami OZE - Odnawialne źródła Energii

To u nas znajduje się jedna z dwóch oficjalnie istniejących w Polsce wystaw pomp ciepła firmy Daikin! Dzięki temu posiadamy konkurencyjne ceny usług u Producenta. Ponadto, istnieje możliwość obejrzenia pompy ciepła na żywo w Warszawie, do czego serdecznie zachęcamy.

ikona-dlaczego-my (10)

Ponad 96% instalacji bez zbiornika buforowego

Dobór odpowiedniej mocy urządzenia pozwala nam na realizację prostych instalacji bez dodatkowych kosztów jak zakup zbiornika buforowego, grup pompowych i innego niezbędnego osprzętu.

ikona-dlaczego-my-11

Nie szacujemy "na oko" zapotrzebowania na moc cieplną budynku

Wszystkie nasze dobory pomp ciepła oparte są na wykonaniu pełnego profesjonalnego raportu OZC - Obliczeniowe Zapotrzebowanie Na Moc Cieplną. Na życzenie klienta przygotowujemy płatną wersję papierową wykonaną przez projektanta z uprawnieniami wpisanego do rządowego Centralnego Rejestru Charakterystyki Energetycznej Budynku.

Postaw na doświadczonych specjalistów i nowoczesną technologię

Wybieramy najnowocześniejsze urządzenia i najbardziej niezawodne materiały, aby zapewnić naszym Klientom jakość i bezpieczeństwo instalacji. Ty wybierz nas!